Ten Rengine Göre Kıyafet Seçimi

2015 Ten Rengine Göre Kıyafet Seçimi

2015 Ten Rengine Göre Kıyafet Seçimi

Gün içerisinde yapacağımız kombinlerde en büyük sıkıntı hangi renkleri tercih edeceğiniz notkasında yaşanıyor. Bu konuyla alakalı olarak doğru kararları verebilirsek eğer, yapılan kombinlerde o kadar başarılı oluyor.

Ten rengine göre kıyafet seçimi her bayanın kafasını karıştıran bir konudur. Ten rengimize göre doğru kıyafetleri seçebilmek için ilk etapta şunu bilmek gerekiyor. Tercihiniz ne olursa olsun mutlaka ten renginiz ile kontrast oluşturabilmelisiniz. Aksi halde seçtiğiniz ürünün güzelliği ortaya çıkmayacaktır. Bu noktada esmer bayanlar için açık renkli ürünler en doğru tercih olarak ön plana çıkıyor. Beyaz, pudra, ekru ya da bej şu sıralar sokak modasında da fazlasıyla tercih ediliyor ve esmer bir tene sahipseniz sizler için de mantıklı bir karar olarak gösterilebilir. Renk seçiminde en çok kararsızlık yaşayan bayanlar ise kuşkusuz buğday tenliler. Buğday tene sahipseniz eğer ne fazla koyu ne de fazla açık renklerden uzak durmanız gerekiyor. Açık kahverengi gündüz kombinler için en doğru tercih olacaktır diyebiliriz. Gece davetlerinde ise tercihinizi fuşyadan yana kullanmanızı önerebiliriz.

Ten rengine göre kıyafet seçimi konusunda beyaz tenli bayanlara tavsiyemiz ise gündüz kombinlerinde eğer ki açık renkleri tercih etmek isterlerse makyajlarını daha pastel tonlarda yapmaları olacaktır. Bu sayede çok daha dengeli bir görünüm elde edilebildiği gibi yaptığınız kombinin de daha şık görünmesi sağlanabiliyor. Pastel renkler içerisinde özellikle şeftaliyi göz ardı etmemenizi öneriyoruz. Gündüz kıyafetlerinde ise karamel tonlarının çok doğru bir tercih olacağını söylemek mümkün. Geceleri ise ten renginizi ön plana çıkartabilmek adına kırmızı, mor, mürdüm ya da siyah gibi renklere yönelmek daha doğru olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bohem Tarz Sokak Modası Modelleri başlıklı makalemizde Bohem Bluz Modelleri, Bohem ve Bohem Tarz hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Ten Rengine Göre Kıyafet Seçimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir