Kuru Saçlara Nasıl Bakım Yapılır

 

kuru-saclara-nasil-bakim-yapilmalidir

kuru-saclara-nasil-bakim-yapilmalidir

Bayanların saçlarla ilgili problemleri içinde en büyük sorunlarından biri de kuru saçlardır. Kuru saçları hem taramak çok zordur hem de kolay kolay şekil verilmezler. Kuru saçlar çok çabuk kabarır ve elektriklenir. Kuru saçlardan kurtulmak ve saçlarımızın daha canlı görünmesini sağlamak için mutlaka bakım yapmalıyız.

İyi bir saç bakımı banyoda başlamaktadır.Saçımıza uygun bir şampuan ve saç kremi kullanmaya dikkat etmemiz gerekir.Yağ içeren şampuan ve saç kremi iyi bir seçim olacaktır. Saçlarınızı hem besler hemde parlaklık verir. Bayanlar saçlarına şekil vermek için genelde fön veya saç düzleştirici makinelerini tercih etmektedir. Fakat şunu bilmeliyiz ki ısı saçlara zarar vermektedir. Bundan dolayı uzak durmamızda fayda vardır.

Kuru saçlar için besleyici krem kullanımı oldukça önemlidir. Özellikle argan yağı özlü şampuanlar kullanmak kuru saçlar için oldukça faydalıdır. Kuru saçların en büyük düşmanlarından olan kepek oluşumunu engellemek için ise saçlarınızı bol su ile oldukça iyi durulamanızda fayda bulunmaktadır. Ayrıca aşırı sıcak sular saç derisine ve saçlara zarar verir. Bunun için saçlarınızı ılık su ile durulayarak, yıkama sonrası çekyatta veya yatakta sırt üstü uzanarak kafanız dışarıda kalacak şekilde aşağı sarkıtarak bir kaç dakika saçlara masaj yapmak oldukça güzel olacaktır.

en-guzel-saclar-icin-bakim-sart

en-guzel-saclar-icin-bakim-sart

Pin It

Kuru Saçlara Nasıl Bakım Yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir