Gece Yatmadan Önce Yüz Temizliği

guzel-bir-cilt-icin-bakim-sart

                                    guzel-bir-cilt-icin-bakim-sart

Bayanlar güzel ve prüzsüz bir cilde sahip olmak isterler. İşte bunun için hafta da bir veya ayda bir bakım yaptırmamız yeterli değildir. Bunun için yani güzel ve temiz bir cilde sahip olmak için her akşam yatmadan önce cildimizi temizlemeli ve bakım yapmalıyız. Sağlıklı bir cilt için mutlaka her gece cilt bakımınızı yapmanızı tavsiye ederiz.

Bayanlar güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmanız inanın sizin kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Gece cilt bakımına ayıracağınız 10 dakika cildinizi daha da güzelleştirecek ve makyajsız dahi sanki makyaj yapmışsınız gibi parlak olacaktır. Cildinizi temiz ve nemli tutmanız çok önemlidir.

Yatmadan önce kesinlikle gün içinde yaptığınız makyajı temizlemeniz gereklidir. Bunun için en başta cildinize uygun bir temizleyici tercih etmelisiniz. Temizleyicinizin çok fazla kimyasal içermemesi gereklidir. Buna dikkat etmelisiniz. Göz makyajınızı ise temizlik sütüyle temizlemenizde yarar var. makyajınızı tamamen temizlemeniz gereklidir. makyaj temizleme işiniz bittikten sonra cildinize uygun bir nemlendirici sürmelisiniz. Cilt tipinize uygun olmayan yanlış bir nemlendirici istenmeyen bir sonuç verebilir. Göz çevresi çok hassas olduğundan dolayı göz çevrenize ayrı bir krem kullanmanızda yarar vardır. Size bunun için kurutulmuş kaysının çekirdeğinden elde edilmiş bir yağ olan kayısı çekirdeği yağını önerebiliriz. Ayrıca kayısı çekirdeği yağı her yaş grubu yüzün bütün bölgelerine uygulayabilir. Sadece dikkat edilmesi gereken nokta ise kayısı çekirdeği yağının soğuk pres yöntemi ile üretilmiş olması gereklidir. Dudaklarınıza da nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyiniz.

 

Pin It

Gece Yatmadan Önce Yüz Temizliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir