En Doğal Makyaj Nasıl Temizlenir

en iyi makyaj temizleme

en iyi makyaj temizleme

Bayanların makyajlarını temizlemesi de oldukça önemlidir.  Bazen  çok kısa sürebilir. Fakat şunu da belirtmemizde fayda var yapılan makyaj yoğunluğuna da bağlıdır. Mesela bol miktarda yapılan bir makyaj daha fazla temizleme detayı içerebilir.

Makyajınızı temizlemeniz açısından sizlerle bir kaç bilgi paylaşacak olursak ;

En bilindik olarak ve evde en rahat uygulana bilecek makyaj temizleme arko krem ( ya da cildinize uygun kullanabileceğiniz bir krem )  ile mümkün. Makyaj yoğunluğunuza göre yüzünüze arko krem sürüp bir pamuk yardımı ile nazikçe temizleyebilirsiniz. Makyajınızı temizledikten sonra yüzünüzü ılık bir suyla yıkamalı ve yatmadan önce cildinize uygun bir nemlendirici de sürmeyi ihmal etmeyiniz.

Vazelin iyi bir makyaj temizleyicidir. Yüzümüzün makyaj yoğunluğuna göre vazelin cildimizi sürüp bir pamuk yardımı ile temizlediğimizde makyaj temizlemede oldukça etkili olduğunu görebiliriz.

Yoğurtta oldukça iyi ve doğal olan bir makyaj temizleyicidir. Evet şaşırmayın yüzünüze süreceğiniz yoğurdu 7 – 10  dakika arası  bekletin ve daha sonra bir pamuk yardımı ile nazikçe silin makyajınızın temizlendiğini göreceksiniz. Sonrasında yüzünüzü ılık su ile yıkayınız.

Göz bölgeniz çok hassas olduğundan dolayı doğal zeytin yağı ile göz çevrenizi temizleyebilirsiniz. Bir çay kaşığının yarısı kadar zeytinyağını cildinize nazikçe sürün ve pamuğu biraz ılık su ile ıslatıp göz çevrenizi rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Eğer yüzünüzde yağ kalırsa doğal naturel bir sabun ile yıkayıp ılık su ile durulayabilirsiniz.

Her akşam kesinlikle makyajınızı temizlemeye vakit ayırmanızı ve makyajınızı temizleyerek uyumanızı tavsiye ederiz.

en etkili makyaj temizleme nasil olur

               en etkili makyaj temizleme nasil olur

Pin It

En Doğal Makyaj Nasıl Temizlenir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir