Cildinizi Gençleştirecek Doğal Maskeler

Gençleştirici Doğal Cilt Maskeleri

Gençleştirici Doğal Cilt Maskeleri

Bayanlar ciltlerine her daim önem verirler. Yaş ilerledikçe de ciltteki kırışıklıklar belirginleşmeye başlar. Kozmetik ürünleri kullanımı da bunu epeyce ilerletebilir. Bundan dolayı cildimizi gençleştirecek ve cildimize nefes verecek rahatlıkla evimizde bitkisel maskeler hazırlayabiliriz.

Evde hazırlayabileceğimiz en etkili bitkisel maske dediğimizde aklımıza ilk gelenler ; 

  • Ayran ve yulaf maskesi
  • Salatalık Maskesi
  • Patates ve elma maskesi
  • Çilek ve yumurta akı maskesi
  • Keten Tohumu maskesi

Ayran ve yulaf maskesi   Bir su bardağı ayran ile 4 yemek kaşığı yulaf ezmesini karıştırmalıyız. Bu karışım içine bir yemek kaşığı  zeytinyağı damlatılır.  hamur şekline gelen karışım cilde sürülür . 20 – 25 dakika beklenir ve ılık su ile yıkanarak temizlenir.

Salatalık Maskesi  Salatalık maskesi bilindik yöntemler arasındadır. Orta boy bir salata rendelenir. Rendelenen salataya bir yumurta akı ve bir çorba kaşığı limon suyu eklenir. En son olarak elma püresi eklenerek elde edilen püre karışımı cilde ince tabaka halinde uygulanır. 25 dakika gibi bir süre ciltte bekletilir. süre dolumunda ılık su ile cilt temizlenir.

Patates ve elma maskesi Bir patates ve bir elma öncelikle rendelenir. Rendelenen karışım hamur haline getirilir ve cilde uygulanır. 25 dakika bekletildikten sonra soğuk su ile temizlenir.

Çilek ve yumurta akı maskesi  İki , üç çilek püre haline getirilir. Püre haline gelen çileğe 1 adet yumurta akı eklenir ve hamur haline getirilir. Bu karışım cilde uygulanır ve ciltte kuruması beklenir. Kuruduktan sonra cilt soğuk su ile yıkanır.

Pin It

Cildinizi Gençleştirecek Doğal Maskeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir