Asetonsuz Oje Nasıl Temizlenir

Aseton olmadan ojeleri temizlemek çok kolay

Aseton olmadan ojeleri temizlemek çok kolay

Bayanların kendilerinde en dikkat ettikleri ve özen gösterdikleri noktalardan biride el ve tırnak bakımıdır. Uzun ve bakımlı ve ojeli tırnaklar bayanlara çok yakışmaktadır. Oje sürmek biz bayanlar için çok eğlencelidir.  Ojeleri temizlemeye sıra geldiğinde ise kurtarıcımız ojeleri temizlememiz açısından tabi ki asetondur. Fakat hiç beklemediğimiz bir anda evde asetonun bittiğini fark edebilirsiniz. Hiç sıkıntı yok çünkü evde de bulunan malzemelerle ojeler rahatlıkla temizlenebilir. Bunun için sizlere bir kaç tavsiye verecek olursak ;

Sirke ve Limon oje temizlemede etkilidir.

Bir miktar pamuğu sirkeye batırınız sirkeli pamuğun üzerine 2 – 3 damla limon suyu damlattıktan sonra bu pamuk ile tırnaklarınızı ovalayınız. Ojenin daha rahat çıkması için tırnaklarınızı 10 – 12 dakika kadar elinizi yakmayacak kadar sıcak suda bekletmeniz de fayda var.

Kolonya ve Limon da Oje temizliğinde yardımcınız olabilir.

Bir miktar kolonyağına tırnaklarınızı batırıp kolonyada 3 -5 dakika beklettikten sonra limonlu pamuk ile tırnaklarınızı ovalamanız yeterli olacaktır. Şunu da belirtelim ki aseton kadar etkili olmasa da en azından yardımcınız olacak bir tavsiyedir.

Bir başka öneri de tırnaklarınız ılık sabunlu suda 4- 5 dakika beklettikten yumuşayan ojelerinizi limonla ovalayarak da temizleyebilirsiniz. 

Evde Aseton olmadan ojeler nasıl temizlenir

Evde Aseton olmadan ojeler nasıl temizlenir

Pin It

Asetonsuz Oje Nasıl Temizlenir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir