Abiye Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Abiye Seçiminin Püf Noktaları

Abiye Seçiminin Püf Noktaları

 

 Hepimizin çok sevdiği abiyeler özel günlerde bizler için bir kurtarıcı konumunda. Gerçekten önemli bir davete gidecekseniz eğer abiye tercih etmek en mantıklısı. Farklı kombinler yapmanın zorluğuyla hiç uğramadan kaliteli bir abiye ile çok daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Peki, bizler için bu denli önem arz eden abiyeleri seçerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? İşte bu soruya cevap olabilecek bazı noktalara değinmek istiyoruz.

İlk olarak abiye alacağınız markanın bütçeniz dahilinde olabildiğince kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Markanın kalitesi ne kadar yüksekse, alacağınız ürünün de kalitesi bir o kadar yüksek olacaktır. Geliyoruz şimdide abiyede dikkat edilmesi gerekenlere. Tercih edeceğiniz abiyenin kumaşı en büyük önceliklerden birisi. Size rahat bir his verecek olan kumaşlara yönelmeli ve mümkün olduğunca en kalitesini seçmelisiniz. Terlemenize sebep olacak olan polyester gibi kumaş türlerinden katiyen uzak durmak şart. Bunun yerine pamuklu kumaşları tercih ederseniz, abiye teninize temas ettiğinde sizde uyandıracağı his gerçektende hoşunuza gidecek. Bunun yanı sıra aynı durum ipek kumaşlar içinde geçerli. Kısacası kumaş ne kadar kaliteli olursa abiyede o kadar güzel gözükecektir.

Kumaş seçimini de hallettiniz ve sözünü ettiğimiz kumaş türlerinden birisini içeren abiyeyi üzerinize giydiğiniz. Bu noktada ilk olarak kendinizi ne kadar rahat hissettiğinize bakmalısınız. Abiye sizi şık gösterecek diye kendinizi rahatsız hissediyorsanız eğer o kıyafeti hemen üzerinizden çıkartmalısınız. Göğüs bölgesi bu noktada en çok sıkıntı yaşanılan kısım. Özellikle büyük göğüslü hanımları için göğsünüzü sıkan ve patlayacakmış gibi bir görüntü veren modellerden uzak durmalı. Aynı şekilde abiyenin bel ve kalça kısımlarının da tam olarak oturup oturmadığını kontrol etmenizde fayda.

Bir diğer nokta ise abiyede kullanacağınız dekolteye karar verebilmek. Unutmayın ki her şeyin fazlası zarar ve bu durum dekoltede de geçerli. Aşırı bir göğüs dekoltesi hoş durması gerekirken aslında rahatsız eden bir görüntüye sebebiyet verebiliyor. Aynı şekilde bacan yırtmacının da çok fazla derin olmamasına dikkat edin. Eğer ki göğüs dekolteli bir abiye tercih edeceksiniz, abiyenin etek kısmında taş detaylar olan bir ürüne yönelmenizi tavsiye edebiliriz. Bu sayede üzerinizdeki ilgi odağını göğüslerden ziyade etek kısmında çekerek daha dengeli bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı şekilde bacak yırtmacın

da da tam tersi şekilde uygulayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kışlık Abiye Modelleri başlıklı makalemizde Kışlık Abiye Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Abiye Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir